Skip to content

Budownictwo i architektura : Metropol Parasol / J. Mayer H + Arup

2 lata ago

227 words

Zniszczenie Mercado de la Encarnacion w Sewilli pozostawiło ogromną pustkę w miejskim charakterze centrum miasta, które pozostało niewypełnione przez ponad trzydzieści lat.
Rynek wzbogacił miasto o życie, a wraz z jego brakiem, witalność Plaza de la Encarnacion wkrótce została zakwestionowana przez negatywne skutki spowolnienia gospodarczego.
W kwietniu 2011 roku Jürgen Mayer H i Arup połączyli siły, aby sfinalizować swoje rozwiązanie na centralnym placu Sewilli.
architektura, która wprowadza współczesnego ducha w tak historyczną i tradycyjną przestrzeń.
Uprawniona Metropol Parasol, masywna struktura drewna (która jest jedną z największych drewnianych budowli na świecie) przyciąga mieszkańców i gości z powrotem do centrum miasta, a jego uderzająca estetyka zapewnia różnorodność rynków i restauracji ograniczonych dynamicznym kształtem parasoli .
Film nam się podobał, ponieważ pokazuje wpływ, jaki architektura może przynieść ekonomicznie i społecznie, wzbogacając nawet jedno z najbardziej uznanych centrów miast na świecie.
Zdolność zespołu projektowego do patrzenia w przyszłość pozwala Sewilli zachować historyczne szlaki kulturowe, nie ograniczając się jednak do przyszłej świetności.
Specjalne podziękowania dla Marina z Arup za udostępnienie filmu wideo! Sprawdź więcej zdjęć z projektu po przerwie i koniecznie przeczytaj nasze wcześniejsze sprawozdanie z projektu.
.
Jürgen Mayer H
[podobne: olx sławno, naczynie przeponowe, isobooster ]

Powiązane tematy z artykułem: isobooster naczynie przeponowe olx sławno