Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Projekt budowlany Blue Sky / KSP Juergen Engel Architekten

2 lata ago

571 words

Dzięki uprzejmości KSP Juergen Engel Architekten KSP Jürgen Engel Architekten wygrał niedawno międzynarodowy konkurs pt..
Blue Sky Building Project.
dla głównej siedziby Air China w głównym chińskim mieście Chengdu na zachodzie.
Projektując wieżowiec, międzynarodowy zespół z Frankfurtu nad Menem i Pekinu pod przewodnictwem Johannesa Reinscha, dyrektora zarządzającego KSP Jürgen Engel Architekten, odniósł pięć innych zgłoszeń.
Biuro ma powierzchnię brutto (GSA) równą 124 000 m.
i oferuje przestrzeń dla łącznie 5470 obszarów roboczych.
Fakt, że projekt wysokościowy powinien służyć jako wzór do naśladowania w odniesieniu do efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju, jest poważnym problemem dla dewelopera.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Z tego powodu znaleziono specjalne rozwiązanie dla fasady wieży o wysokości 180 metrów: co nazywa się płetwami, które wystają ze szkła wieży, a poprzez konwekcję transportują nadwyżkę ciepła na zewnątrz, chłodząc budynek.
Zwłaszcza w regionie o subtropikalnej wilgotności i wysokiej średniej temperaturze rocznej ok.
17,0 ° C (Chengdu), jednym z celów było możliwie skuteczne rozproszenie niechcianego nadmiernego ciepła.
Dzięki uprzejmości KSP Juergen Engel Architekten, rozwój innowacyjnej, wysoce skutecznej ochrony przeciwsłonecznej jest kolejnym ważnym aspektem tej całościowej inżynierii energetycznej.
Nowy ekran chroniący przed słońcem i wysoką temperaturą reaguje bardzo czule i prawie bez przechodzenia na różne naturalne warunki pogodowe, a także na wymagania stawiane przez inżynierię usług budowlanych i potrzeby użytkowników.
Cienki, podobny do błony materiał stosowany do ochrony przed słońcem otrzymuje różne powłoki.
W zależności od rodzaju i poziomu przepuszczalności służy jako ochrona przed olśnieniem, jako silnie odbijająca ochrona przeciwsłoneczna lub jako izolująca skóra, która w zimie odbija promieniowanie cieplne do wewnątrz i jako taka, podobnie jak szkło Heat Mirror, przeciwdziała utracie ciepła.
Niewidoczny z zewnątrz, ochrona przeciwsłoneczna znajduje się w zamkniętej fasadce.
Jest to zamknięta podwójna fasada bez wentylacji zewnętrznej, która zapobiega wnikaniu kurzu i szkodliwych substancji do budynku.
Dzięki uprzejmości KSP Juergen Engel Architekten Kształt wieży z zaokrąglonymi narożnikami i płetwami bocznymi podkreśla motywy lotnicze.
Jednak nie są one oparte jedynie na rozważaniach dotyczących aerodynamiki i efektywności energetycznej.
Trójkątna geometria śladu znajduje się także w układzie działki i jest funkcją miejskiego zawiasu ..
Co więcej, niewielka krzywizna podłużnych fasad podkreśla pionowość i smukłość wieży.
Dzięki uprzejmości KSP Juergen Engel Architekten Atrakcyjność tej miejskiej sytuacji zwiększają przede wszystkim ogólnodostępne tereny na niższych poziomach.
Tutaj znajduje się strefa handlowa i wystawowa, sklep firmowy z biletem i centrum odpraw oraz kino.
Wszystko to jest zaokrąglone przez centrum handlowe na pierwszej kondygnacji podziemnej z bezpośrednim dostępem z sąsiedniej stacji metra.
site plan Powierzchnia biurowa znajduje się na kondygnacjach od 6 do 44, a przez dwie kondygnacje ewakuacyjne i technologiczne na poziomach 15 i 30 jest podzielona na trzy sekcje.
Na 45.
piętrze znajduje się salon na dachu i restauracja.
Architekci: KSP Juergen Engel Architekten Lokalizacja: Chengdu, Chiny Deweloper: Air China Wielkość: ogółem 124.000 m ., z czego 24 000 pod ziemią Objętość brutto: 490,819 m.
Liczba kondygnacji: 46 Obszary robocze: ok.
5 470 miejsc parkingowych: 421 Wysokość budynku: 180 m Konkurs: listopad 2011, I nagroda, wynik ogłoszony grudzień 2011
[przypisy: olx kolbuszowa, neonet katowice jankego, naczynie przeponowe ]

Powiązane tematy z artykułem: naczynie przeponowe neonet katowice jankego olx kolbuszowa