Skip to content

Magazyn architektoniczny : V & A Museum of Childhood Obchody 140. rocznicy

2 lata ago

357 words

Dzięki uprzejmości V & A W lutym do pierwszego tygodnia lipca w V & A Museum of Childhood będzie można obejrzeć wybrane fotografie i rysunki architektoniczne z okazji 140.
rocznicy otwarcia Muzeum w Bethnal Green.
Muzeum Sztuki i Nauki zostało oficjalnie otwarte przez księcia Walii 24 czerwca 1872 roku.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Ramy budynku Muzeum pierwotnie znajdowały się w zachodnim Londynie, gdzie był on fundamentem budynku Albertropolis w South Kensington.
Rozebrany odcinek po części został sprowadzony przez miasto przez zespoły koni i wozów.
Pochodzący z Wielkiej Wystawy z 1851 roku i zbudowany w taki sam sposób jak Crystal Palace, z żelaznymi kolumnami i dźwigarami, jest jednym z najwcześniejszych zachowanych przykładów prefabrykowanego budynku z żelazną ramą.
W Bethnal Green oryginalna okładzina z blachy falistej została zastąpiona czerwoną cegłą po projektach architekta Jamesa Wilda.
Na północnej i południowej fasadzie fryzy mozaikowych tablic ilustrujących naukę, sztukę i rolnictwo zaprojektował Frank Moody.
Wewnątrz marmurowych płytek podłogowych wykonanych przez kobiety w więzieniu Woking położono wzór na rybę.
Ambitne plany wejścia Wilda nigdy nie zostały zrealizowane, jednak na frontowym wejściu zainstalowano starannie zaprojektowaną fontannę majolikową zaprojektowaną przez Johna Thomasa z Mintona, wcześniej część wystawy z 1862 roku.
Gdy muzeum otworzyło obrazy z kolekcji Wallace, zostały wystawione w górnej galerii, a wizyta Vincenta Van Gogha została udokumentowana.
Inne wystawy obejmowały kolekcję antropologiczną wypożyczoną przez Pitta Riversa oraz produkty zwierzęce i spożywcze (niektóre z nich pochodziły z Wielkiej Wystawy).
Muzeum było kulturalnym tematem dla mieszkańców East End i okazało się wielkim sukcesem z ponad 1,5 miliona odwiedzających zarejestrowanych w pierwszym roku otwarcia.
Przejście z Bethnal Green Museum do Museum of Childhood rozpoczęło się wraz z kuratorem Sir Arthurem Sabinem w latach dwudziestych ubiegłego stulecia i zostało oficjalnie potwierdzone zmianą nazwy w 1974 r., Podczas gdy Sir Roy Strong był dyrektorem V & A.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich stronę tutaj.
[przypisy: olx gdynia, piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania, przysucha klinkier ]

Powiązane tematy z artykułem: olx gdynia piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania przysucha klinkier