Skip to content

Architektura 21szego wieku : SOM Chicago wygrywa rywalizację o zaprojektowanie Wieży Grenlandii w Wujiang

2 lata ago

434 words

SOM | MIR Biuro w Skidmore w Chicago, Owings & Merrill LLP (SOM) ogłosiło swoje zwycięstwo w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie Suzhou Centre Group w Grenlandii w Wujiang w Chinach.
358-metrowa wydajna, dwurdzeniowa konfiguracja wieży wymaga podwójnego ujęcia, ponieważ zakrzywiona, zwężająca się forma jednoczy w jednym woluminie funkcje biurowe, hotelowe i mieszkaniowe.
Czytaj dalej po więcej! + 11 Ross Wimer, dyrektor ds.
Projektowania SOM, Ten projekt jest wynikiem poważnej interdyscyplinarnej współpracy w naszym biurze w Chicago.
Podobnie jak samochód o wysokich osiągach, cyfrowe modelowanie aerodynamiki miało kluczowe znaczenie dla kształtowania budynku.
Zespół projektowy od samego początku włączył konstruktorów i mechaników, a ich wkład pomógł zdefiniować wszystkie aspekty wieży.
.
SOM | Crystal CG Stojąc wzdłuż jeziora Taihu na terenie o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych w chińskiej prowincji Jiangsu, 75-poziomowy budynek wielofunkcyjny ma 30-piętrowe okienko, które odpowiada piętrom hotelowym i mieszkalnym.
Okno to ma znaczący wpływ na wyniki środowiskowe rozwoju jeziora.
.
SOM Połowa programu umieszczona jest po obu stronach holu i jest połączona ze stalowymi klamrami konstrukcyjnymi, zwiększając efektywność struktury budynku i tworząc dramatyczną przestrzeń lobby.
.
SOM Atrium maksymalizuje penetrację światła dziennego i ułatwia wentylację w trybie mieszanym w korytarzach i przestrzeniach publicznych, będąc jednocześnie źródłem świeżego powietrza w wieży.
Budynek jest zorientowany na wykorzystanie efektu stosu i dominujących wiatrów przez wschodnie i zachodnie fasady atrium.
.
SOM Luke Leung, dyrektor SOM ds.
Zrównoważonego rozwoju i MEP Engineering, dodaje: Projekt Green Group Group Suzhou Center wykorzystuje atrium jako płuco.
budynku w celu zapewnienia wentylacji i będzie obejmował szereg środków o wysokiej efektywności w celu osiągnięcia 60% oszczędności w zużyciu energii w porównaniu do konwencjonalnego wysokiego wzrostu w USA i 60% zmniejszenia zużycia wody pitnej.
Kredyt graficzny:.
Kumaat Consulting & Innovation Inc.
Najważniejsze strategie oszczędzania energii o wysokich parametrach obejmują elewację o wysokich parametrach, wykorzystującą chłodniejsze powietrze zewnętrzne na wyższych poziomach do naturalnej wentylacji atrium, pozyskiwanie naturalnego światła za pomocą elementów sterujących dostosowanych do światła dziennego, optymalizację energii świetlnej przy użyciu wydajnych urządzeń i elementów sterujących dla pasażerów, systemy odzysku energii, wentylacja kontrolowana pod kątem zapotrzebowania oraz lokalny ośrodek energetyczny z elektrociepłownią, aby czerpać korzyści z ogólnego zróżnicowania obciążenia.
.
SOM | Crystal CG Grupa Greenland Suzhou Center to szósta współpraca z Greenland Group i SOM Chicago.
[więcej w: przysucha klinkier, sypialnia z fototapetą, piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania ]

Powiązane tematy z artykułem: piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania przysucha klinkier sypialnia z fototapetą