Skip to content

Architektura 21szego wieku : Wiklinowe membrany / Andrea von Chrismar

2 lata ago

316 words

Andrea von Chrismar Technika tkania wikliny wiąże się z tradycyjnym wytwarzaniem drobnych przedmiotów użytkowych.
Technika ta, zainstalowana w Chile od czasów kolonialnych, wyróżnia się możliwością budowania złożonych i odpornych kształtów dzięki elastyczności włókna i sztywności zapewnianej przez tkactwo.
Na podstawie tych właściwości, projekt Andrea von Chrismar bada produkcję splotu, tym razem w odniesieniu do architektury.
Badanie to bada potencjał naturalnego surowca i starożytną technikę natury ojcowskiej, w odniesieniu do nowych opcji użytkowania.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wiklinowe powierzchnie tkane zmieniają swoje zachowanie w sposób odwrotny od projektu do architektury.
Podczas gdy w skali przedmiotów wynik tkania jest sztywny, a zatem odporny na wytrzymałość na ściskanie (nacisk), w skali architektury, powierzchnie te mają skłonność do elastyczności, co czyni ją szczególnie odporną na rozciąganie.
Sprzeciw wobec zachowań materialnych między dwiema skalami powoduje różnice w projekcie i procesie budowy splotów; jednak kryteria projektowe pozostają takie same.
.
Andrea von Chrismar Grubość włókna wikliny, geometria, która układa splot, sposób, w jaki jest on ustrukturyzowany i technika ręczna użyta do ich budowy, są zmiennymi, które określają właściwości tego splotu i jego możliwości.
Te zmienne dają narzędzia projektowe dla optymalnej wydajności materiału w zależności od zastosowania i skali.
.
Andrea von Chrismar Zdolność do budowania przestrzeni, które splot osiąga w skali architektury, jest taka sama, jaką ma w obiektach, propozycja maksymalnej wydajności i idealnej równowagi między formą, siłą i jakością przestrzenną.
.
Andrea von Chrismar Architekt: Andrea von Chrismar Zespół: Raúl Briones, Pablo Gonzales, Ricardo González, Julio Vidal Klient: Self-commission Projekt Rok: 2010 Rok budowy: 2010 Powierzchnia splotu: 27m2 Wysokość: 300 cm Długość: 900 cm Grubość: 0, 3 mm Waga: 50 kg każdy Czas tkania: 5 dni każdy
[przypisy: stal st3s, olx kolbuszowa, naczynie przeponowe ]

Powiązane tematy z artykułem: naczynie przeponowe olx kolbuszowa stal st3s