Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Kengo Kuma

2 lata ago

319 words

Dzięki naszemu programowi wywiadów miałem okazję spotkać się z najbardziej znanymi na świecie architektami, jednocześnie tworząc moment, w którym podzielili się swoimi opiniami na temat tego zawodu z naszymi czytelnikami.
Podczas krajowej konwencji AIA 2011 miałem okazję poznać Kengo Kumę, jednego z najbardziej rozpoznawalnych architektów Japonii, którego prace podziwiam.
Jego ostatnie prace wykorzystują subtelne elementy o silnej strukturalnej ekspresji i interesujące wyniki przestrzenne dla różnych programów o różnej skali.
Założona w 1990 roku firma Kengo Kuma & Associates stała się znana dzięki ekspresyjnemu wykorzystaniu materialności i głębokiego połączenia z naturą.
Średniej wielkości firma zajmuje się szerokim spektrum pracy, od prywatnych rezydencji po buddyjskie świątynie i muzea sztuki.
Kengo Kuma & Associates składa się z dwóch biur zlokalizowanych w Tokio i Paryżu.
Principle Architect Kengo Kuma jest profesorem w Graduate School of Architecture na Uniwersytecie Tokijskim.
Jego celem jest odzyskanie tradycyjnego japońskiego designu i reinterpretowanie go na miarę XXI wieku.
Inspiracja światłem i naturą kieruje procesem projektowania i wpływa na jego wyjątkowe eksploracje za pomocą szkła, drewna, betonu i kamienia.
Kuma dąży do tworzenia architektury współistniejącej ze środowiskiem naturalnym i działającej w harmonii z ludzkim ciałem.
Kengo Kuma wygrał wiele konkursów i otrzymał wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę Architecture Institute of Japan (1997) i ostatnio nagrodę Spirit of Nature Wood Architecture (2002) oraz AIA Honorary Fellowship (2011).
Główne prace obejmują Obserwatorium Kirosan, Water / Glass, Toyoma Center for Performing Arts, Stone Museum i Bato-machi Hiroshige Museum.
Ostatnie prace obejmują dom z tarasem Mesh / Earth, Muzeum Drewnianych Mostów w Yusuhara i Muzeum Sztuki Suntory.
Projekty Kengo Kuma & Associates w Blogu: Casalgrande Old House Centrum Badawcze GC Prostho Lucien Pellat-Finet Shinsaibashi Momofuku Centrum Ando I jeszcze więcej w najbliższych dniach!
[podobne: piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania, piec gazowy jednofunkcyjny, nomi elblag ]

Powiązane tematy z artykułem: nomi elblag piec gazowy jednofunkcyjny piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania