Skip to content

Magazyn architektoniczny : Aktualizacja: Zaha Hadid została wybrana do parlamentu irackiego

2 lata ago

317 words

Obecna siedziba irackiego kompleksu parlamentarnego w Bagdadzie – dzięki uprzejmości Assemblage Zostało potwierdzone, że Zaha Hadid jest jednym z architektów zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu zaprojektowania nowego, 1-miliardowego kompleksu irackich parlamentów w Bagdadzie.
Pełna lista nie została jeszcze wydana, ale, jak już wcześniej informowaliśmy, została również zakwalifikowana londyńska firma Assemblage.
Nowy kompleks zostanie zakwestionowany pozostałościami częściowo zbudowanego super meczetu zaplanowanego przez Saddama Husseina.
Ogromna wieża z kolumnami żelbetowymi o wysokości 50 metrów nad budową, ponieważ budowa została wstrzymana przez inwazję prowadzoną przez USA w 2003 roku.
Czytaj dalej po przerwie, aby uzyskać więcej.
Zaha Hadid.
S praktyce już otrzymał kontrakt w stolicy Iraku w 2010 roku w centrali banku centralnego, ale jak donosi BDOnline, budynek parlamentu.
Obiecuje być jeszcze silniejszym symbolem nowego Iraku ..
Istniejące miejsce dla irackiego kompleksu parlamentarnego w Bagdadzie – dzięki uprzejmości Assemblage Buro Happold i Davis Langdon, należących do Aecom, a także irackiej firmy Al-Khan i kanadyjskiej praktyki Adamson połączyli siły z Assemblage.
Architekci Dewan Architekci z Bagdadu i prawdopodobnie niektórzy francuscy i niemieccy architekci również dołączą do listy finalistów.
Peter Besley, dyrektor ds.
Montażu, stwierdził, że podczas briefingu projektu ujawniono, że firmy mogą zachować lub wyburzyć kolumny, komentując.
Będzie to ważny aspekt tego, jak traktowane są te kolumny.
Istniejąca strona dla irackiego kompleksu parlamentarnego w Bagdadzie – dzięki uprzejmości Entuzjastów Asemblage zwróci swoje propozycje do komitetu technicznego do pierwszego tygodnia lipca.
Międzynarodowe jury zostanie następnie wybrane, aby wybrać zwycięzcę pod koniec roku.
Oprócz kompleksu, finalista będzie również poproszony o stworzenie planu głównego dla otaczającego miasta, a także dodatkowych budynków rządowych, nowego hotelu i parków publicznych.
Referencja: BDOnline Istniejąca strona dla irackiego kompleksu parlamentarnego w Bagdadzie – Dzięki uprzejmości Assemblage
[podobne: budogram, olx gdynia, piec gazowy jednofunkcyjny ]

Powiązane tematy z artykułem: budogram olx gdynia piec gazowy jednofunkcyjny