Skip to content

Magazyn architektoniczny : Resort Hotel / Holzer Kobler Architekturen

2 lata ago

284 words

Dzięki uprzejmości Holzer Kobler Architekturen Na powierzchni prawie 150 hektarów w miejscowości Andermatt powstaje całoroczny kurort Andermatt Swiss Alps.
Hotele i apartamenty, 18-dołkowe pole golfowe i centrum sportowe zapewnią zakwaterowanie i rekreację dla maksymalnie 3000 gości.
Pomimo znacznej powierzchni ośrodka, głównym celem Holzer Kobler Architekturen jest stworzenie zrównoważonego, wysokiej jakości doświadczenia turystycznego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Koncepcja pięciogwiazdkowego hotelu składa się z dwóch wybitnych tomów, które wyglądają tak, jakby były głazami, które zjechały z góry.
Te dwie struktury odzwierciedlają imponujący krajobraz górski i tworzą regionalny punkt orientacyjny.
Podczas gdy jedno ciało wskazuje swoją wygiętą fasadą w kierunku spektakularnej ścieżki dostępu, która schodzi do wąwozu Schöllenen, pozostałe punkty wskazują na przełęcz Oberalp.
Skośne dachy, a także zastosowanie regionalnego drewna i kamienia tworzą połączenie z alpejską architekturą.
Prostokątne, nieregularnie ułożone drewniane deski z otworami na okna nadają elewacji strukturę.
Dzięki uprzejmości Holzer Kobler Architekturen Dwa elementy budynku i poziomy wejściowe są połączone za pomocą dwupiętrowego lobby hotelowego.
Okna z boazerią z drewna i kamienia sprawiają, że wnętrza są wytworną atmosferą.
Duże okna w pokojach hotelowych zapewniają widok na imponującą alpejską panoramę i pozwalają na połączenie wnętrza z zewnętrzem.
Architektura zapożycza się z potężnego, archetypicznego otoczenia i rozszerza je.
Dzięki uprzejmości Holzer Kobler Architekturen Architekci: Holzer Kobler Architekturen Lokalizacja: Andermatt, Szwajcaria Klient: Andermatt Swiss Alps AG Kategoria: Międzynarodowy konkurs we współpracy z Roland Gay i Jean-Lucien Gay architectes Rok: 2007
[więcej w: budogram, polmar tykocin, nomi elblag ]

Powiązane tematy z artykułem: budogram nomi elblag polmar tykocin