Skip to content

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Stadiony Część V

2 lata ago

462 words

Mamy kilka świetnych projektów dla naszej piątej selekcji wcześniej przedstawionych stadionów.
Projekt zaprojektowany przez zdobywcę nagrody Pritzkera z 2011 roku Eduardo Souto de Moura, jeden stadion Mistrzostw Świata w Katarze 2022, dwie świetne koncepcje na przyszłe stadiony i jeden klasyk na Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Braga Municipal Stadium / Eduardo Souto de Moura Stadion miejski Braga z Portugalii został zaprojektowany przez zdobywcę nagrody Pritzkera Eduardo Souto de Moura w 2011 roku.
Uroczystość wręczenia Nagrody Pritzkera (w której braliśmy udział) odbyła się zaledwie kilka tygodni temu w Nowym Jorku.
Wygłaszając przemówienie dla laureata, Prezydent Barack Obama mówił o użyciu materiałów i dbałości o szczegóły w Souto de Moura, w szczególności umieszczając Stadion Miejski w Bradze jako być może najsłynniejsze dzieło Eduardo.
gdzie on.
bardzo starannie ustawił stadion w taki sposób, aby każdy, kto nie mógł sobie pozwolić na bilet, mógł obejrzeć mecz z pobliskiego wzgórza.
(czytaj więcej.) Stadion sportowy miasta dla Kataru 2022 / Populous Sports City Stadium, położony wzdłuż Zatoki Perskiej we wschodnim nadmorskim mieście Doha, jest jednym z 12 konceptualnych stadionów znajdujących się w zwycięskiej ofercie Pucharu Świata w Katarze 2022.
Budynek zapewni Katarowi możliwość zaprezentowania najbardziej elastycznego, zaawansowanego technologicznie i ekologicznie zrównoważonego stadionu, jaki kiedykolwiek widział świat.
Oprócz piłkarskich mistrzostw świata stadion jest przystosowany do różnych zastosowań, nawet poza sportem (czytaj więcej.) Nowy stadion Bursa (Hexagon Park) / stadiumconcept Tak zwany.
Hexagon Park.
Bursa na Mistrzostwa Europy UEFA 2016 została zaplanowana jako integralna część tradycyjnego Parku Kultury w sercu Bursy.
Nowy boisk znajduje się prawie w tym samym miejscu, co obecne miejsce z wystarczającą ilością miejsca do łatwego i bezpiecznego krążenia.
Ze względu na istniejące miejsce, niższy poziom stadionu jest osadzony na stoku topograficznym.
widoczna wysokość stadionu jest zmniejszona w zależności od drzew w parku (czytaj dalej.) AD Classics: Stadion Olimpijski w Monachium / Frei Otto & Gunther Behnisch Często wspomniany jako pionier lekkiej konstrukcji na rozciąganie i membranę, ale przyćmiony dyscypliną architektury Frei Otto wraz z Guntherem Behnischem współpracowali przy projektowaniu Monachijskiego Stadionu Olimpijskiego w Monachium w 1972 roku w Monachium w Niemczech.
Ponieważ Olimpiada odbyła się już w Berlinie w 1936 r., Otto i Behnisch wzięli udział w drugich igrzyskach olimpijskich w Niemczech jako okazję i drugą szansę pokazania Niemiec w nowym świetle (czytaj więcej.) Floating OffShore Stadium / stadiumconcept Opracowany przez niemiecką architekci stadiumconcept na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 Stadion Floating Offshore to niezwykła i ambitna koncepcja.
Stadion Floating Offshore jest konstrukcją pływającą, która może zostać przeniesiona do nadmorskich miejsc nad oceanami (czytaj dalej.)
[przypisy: olx gdynia, temperatura spalin w kominie, multiplex kielce ]

Powiązane tematy z artykułem: multiplex kielce olx gdynia temperatura spalin w kominie